logotype
deco
Majoszka 1%
O mnie

Majka, to dziewczynka niezwykła.

To, jaka jest w dużej części zdefiniowała częściowa utrata genu 5 – choroba ta, to tzw. zespół „Cri du Chait”( zespół „kociego krzyku”).

Maja jest osobą z opóźnieniem psychoruchowym. Cierpi na dużą krótkowzroczność (-14 dioptrii) małogłowie, agenezję ciała modzelowatego mózgu. Jest bardzo nadpobudliwa, bywa autoagresywna, okalecza się. Bardzo mało sypia (5 godzin snu na dobę w pełni wystarcza jej do „naładowania baterii”). Porozumiewa się za pomocą kilku słów, gestów oraz wyrażania swoich potrzeb i emocji w „swoim języku”. Wiele lat intensywnej i regularnej pracy pokazało, że początkowe bardzo złe rokowania lekarzy nie sprawdziły się. Widzimy postępy jakie osiąga. Zaczęła chodzić w wieku 5 lat, je samodzielnie, potrafi sama ubrać się i rozebrać, zna niektóre litery. Jej wielką pasją jest rysowanie i jazda konna. Kocha zwierzęta. Osoby, które ją znają widzą w niej fajnego, wartościowego Człowieka, od którego wiele mogą się nauczyć…

Każdy z nas marzy o tym, żeby jego dziecko było, zdrowe, mądre, szczęśliwe, wykształcone. My każdego dnia walczymy o to, żeby nasza córka w swojej chorobie była szczęśliwa i robiła postępy. Ta walka oprócz siły i determinacji wymaga jednak dużych nakładów finansowych. Bardzo prosimy o pomoc, która pomoże nam finansować jej leczenie, zajęcia z logopedą, psychologiem, rehabilitantem, hipoterapię, specjalistyczne wizyty lekarskie, zakup niezbędnych pomocy edukacyjnych.

Żałuję, że wielu z Was nie może poznać Majki osobiście – myślę, że zaskoczyłaby Was swoją radością życia, empatią, wrażliwością i fantazją. Choć często jest bardzo trudno, nie  pragnę współczucia, jestem dumna z tego, że jestem mamą Mai.

Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc.

Przekazujemy Wam swoją wdzięczność, słowa uznania i szacunku. Bez Was i Waszego wsparcia Majka z pewnością nie osiągnęłaby tego co do tej pory, a my nie mielibyśmy tyle siły i wiary w to, że warto. A warto bez wątpienia!!!

Mama twierdzi że jestem ANIOŁEM, który przyszedł na świat by obdarzać szeroko pojętym dobrem ludzi którzy są wokół mnie . Jestem też podobno przyczynkiem wielu niesamowitych sytuacji i doświadczeń o których więcej na mojej stronie na facebooku, którą tworzy moja Mama - https://www.facebook.com/majamajoszka/

Maja